Bilişim Center, bilişim sektöründe müşterilerine katma değerli "Bilgi Teknolojileri" hizmetleri veren profesyonel bir birleşimin oluşumudur

Bilgi Güvenliği Hizmetleri

Bilgi Güvenliği Hizmetleri

Yapılan araştırmalar, bilgi güvenliğini tehdit eden unsurların önemli bir kısmının, güvenli olarak kabul edilen lokal kaynaklardan geldiğini göstermektedir. Bunun anlamı, bir güvenlik çözümü oluştururken çoğunlukla dış tehditlere karşı önlem alınmış olması ve lokalden gelecek saldırıların göz ardı edilmesidir. Bu riski ortadan kaldırmak için, güvenlik sistemleri bir bütün olarak tasarlanmalıdır.

Günümüz internet dünyasında güvenli bir BT altyapısının en önemli unsurlarından birisi de bu altyapıda kullanılan yazılımların güvenli olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda BT altyapınızda bulunan yazılımların uygulama zafiyetlerini bünyelerinde barındırmadığından emin olmak ve bu zafiyetleri önceden tespit edip kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçecek şekilde belirli periyotlarla uygulama penetrasyon testlerini gerçekleştirmek kaçınılmazdır.

Şirket sırlarınızın çalınması, müşteri bilgilerinizin ele geçirilmesi, banka hesaplarınızın kullanılması,kurumsal internet sayfanızın sadırıya uğraması, kurumsal bilgisayarlarınızın illegal aktiviteler için kullanılması gibi “Adli Bilişim Suçlarının oluştuğu durumlarda” bünyesindeki tecrübeli uzmanları ve sahip olduğu güçlü iş ortakları ile bilişim suçlarının aydınlatılmasında müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Etiketler :
Sayfa başına git